Čínština zažívá obrovský rozmach po celém světě

Čínštinu používá jako mateřský jazyk kolem 1,2 miliardy lidí, což je 16 % světové populace. Čínsky mluví především Chanové, ale i jiné etnické skupiny v Čínské lidové republice a na Tchaj-wanu. Významným jazykem je také v Singapuru, Malajsii a čínských komunitách v jiných zemích po celém světě. Standardní čínština je úředním jazykem v Číně, na Tchaj-wanu a je jedním ze čtyř úředních jazyků Singapuru. Je také jedním z šesti jednacích jazyků OSN.

Čínštinu studují lidé i kvůli zaměstnání

Co může české studenty zajímat na čínštině? Důvody mohou být pracovní – představitelé mezinárodních firem vítají zaměstnance se znalostí nejen angličtiny, ale i jazyků, jimiž se mluví v zemích, kde mají své pobočky. Zájem je i mezi studenty mezinárodních vztahů či milovníky exotických zemí a čínské kultury. 

Nabídka jazykových kurzů

Pro čínský jazyk možná více než pro ostatní platí, že nejlépe se učí a pochopí v jeho mateřské zemi. Doporučujeme vám absolvovat jazykové kurzy v Číně. Studijní pobyty v Pekingu splňují jak vysoké požadavky na úroveň výuky, tak dávají studentům možnost poznávat reálie hlavního města Číny i jeho okolí.