• Studium
  • Jazykové kurzy ruštiny v zahraničí

Jazykové kurzy ruštiny v zahraničí

Ruština
O ruštině
Pamatujete si na ruské básničky, které jste se učili před více než 25 lety ve škole? Nostalgie stranou, jděte se nyní podívat do knihkupectví. Budete překvapeni, kolik najdete nových a moderních učebnic ruštiny. Jestli chcete cestovat na východ nebo potřebujete zvýšit svoji cenu na pracovním trhu, oprašte znovu nejpoužívanější slovanský jazyk.  

Firmy zajímají uchazeči s ruštinou 

Ruštinu používá asi 285 milionů obyvatel naší planety, je to tedy čtvrtý nejrozšířenější jazyk na světě (po španělštině, čínštině a angličtině). Rusko je podle statistik pro Českou republiku jedním z nejvýznamnějších obchodních partnerů. Víte, že ruština je jedním ze šesti úředních jazyků Organizace spojených národů? Ruská federace je totiž stálým členem Rady bezpečnosti OSN s právem veta. Ruština po době, kdy byla v tehdejším Československu povinná, nabývá znovu na oblibě.

Zvládnout azbuku, potom už jde studium snadno

Ruská abeceda se nazývá azbuka a její pochopení a znalost je stěžejním předpokladem ke zvládnutí jazyka.  Ruština má na rozdíl od češtiny jen šest pádů, v mluvě uslyšíte rozdíl mezi měkkým a tvrdým i a y, slovesa se časují podobně.  Pokud se chcete jazyk naučit rychle a efektivně, doporučujeme vám jazykový pobyt v Rusku, na Ukrajině nebo v Lotyšsku – v zemích, kde žijí rodilí mluvčí a kde získáte správný přízvuk. Výhodou kurzů v Lotyšsku je, že nepotřebujete vízum.   
Kurzy ruštiny

Nabídka jazykových kurzů