Firmy zajímají uchazeči s ruštinou 

Ruštinu používá asi 285 milionů obyvatel naší planety, je to tedy čtvrtý nejrozšířenější jazyk na světě (po španělštině, čínštině a angličtině). Rusko je podle statistik pro Českou republiku jedním z nejvýznamnějších obchodních partnerů. Víte, že ruština je jedním ze šesti úředních jazyků Organizace spojených národů? Ruská federace je totiž stálým členem Rady bezpečnosti OSN s právem veta. Ruština po době, kdy byla v tehdejším Československu povinná, nabývá znovu na oblibě.

Zvládnout azbuku, potom už jde studium snadno

Ruská abeceda se nazývá azbuka a její pochopení a znalost je stěžejním předpokladem ke zvládnutí jazyka.  Ruština má na rozdíl od češtiny jen šest pádů, v mluvě uslyšíte rozdíl mezi měkkým a tvrdým i a y, slovesa se časují podobně.  Pokud se chcete jazyk naučit rychle a efektivně, doporučujeme vám jazykový pobyt v Rusku, na Ukrajině nebo v Lotyšsku – v zemích, kde žijí rodilí mluvčí a kde získáte správný přízvuk. Výhodou kurzů v Lotyšsku je, že nepotřebujete vízum.   

Nabídka jazykových kurzů

Pamatujete si na ruské básničky, které jste se učili před více než 25 lety ve škole? Nostalgie stranou, jděte se nyní podívat do knihkupectví. Budete překvapeni, kolik najdete nových a moderních učebnic ruštiny. Jestli chcete cestovat na východ nebo potřebujete zvýšit svoji cenu na pracovním trhu, oprašte znovu nejpoužívanější slovanský jazyk.