Co se děje ve světě

Chystáte se na nákupy? Přibalte růžový deštník a vyražte do Milána

Vydáno 25. 6. 2015
Milán je mezi cestovateli letošním evropským horkým tipem k návštěvě. Až do října se tu koná světová výstava EXPO MILAN 2015. Až přehlídka designu skončí, zábava v Milánu rozhodně pokračuje. Víme, co můžete v tomto zajímavém městě zažít na začátku prosince!

Leťte do Milána a pobavte se na Festivalu Sant'Ambrogio

Jednou ročně – 7. prosince – Miláňané oslavují svého patrona Svatého Ambrože. A jaká by to byla oslava bez zábavy a veselí? V ulicích blízko baziliky Sant'Ambrogio v centru Milána se koná festival s názvem "O Bej O Bej". Návštěvníci mohou procházet kolem stánků se starožitným nábytkem a obdivovat umění řemeslníků nebo si dát něco dobrého u prodejců s jídlem. Můžete si zde koupit uzená masa, sýry, sladkosti a víno. A také jednu typickou pochoutku podzimního jídelníčku – pečené kaštany, které zahřejí v chladném dni na začátku prosince. Milán je tradiční nákupní destinací a letenky do Milána přinášejí mnoho potěšení. 

Jak vypadá typický kostým? Žlutá košile, pruhované ponožky a deštník

Pokud chcete zapadnout mezi starousedlíky, pořiďte si kostým, který je pro slavnost typický. Meneghino, jak se tradičnímu kostýmu říká, se skládá z klobouku s třemi hranami, paruky s copem, dlouhé bundy v červené a hnědé barvě, zelených kalhot ke kolenům a pruhovaných červeno-bílých ponožek. Pod bundu si vezměte žlutou košili a uvažte šátek kolem krku. Nezapomeňte obout hnědé boty s výraznou sponou. Kostýmní kreace je doplněna růžovým deštníkem.

Jak se dostat na Festival Sant'Ambrogio

  • Veselí začíná už o dva dny dříve – 5. prosince 2015.
  • Vrchol oslav je 7. prosince. Mimochodem toto datum se shoduje se začátkem operní sezony v La Scale.