Tipy Letušky

Top 5 evropských měst do 2 hodin letu

Vydáno 19. 6. 2024 | Letuška.cz Redakce
Letní dobrodružství s Letuškou začíná již po dvou hodinách letu z Prahy.

Top 5 evropských měst do 2 hodin letu

Paříž

Léto přichází a Evropa se probouzí. Slunce už má sílu a teploty stoupají vysoko. Tak si to pojďme užít. Třeba do jednoho z velkých měst, kde lidé pomalu zaplňují terasy, nábřeží i parky. Ty jsou totiž ideálním místem, kde odstartovat léto 2024. Můžete se zde naladit na přicházející teplé dny, ochutnat lokální gastronomii, kochat se na výstavách a v muzeích, nebo se jen procházet a nasávat místní atmosféru. A ať už zvolíte jakékoliv město, dlouhé cesty se obávat nemusíte. Letadlem tam totiž budete do dvou hodiny.

Londýn, Spojené království

Londýn

Londýn je hlavním městem Spojeného království i britských influencerů. A není divu. Historické a uhrančivé místo se vám snadno dostane pod kůži. A to obzvláště v letních měsících, kdy tu panuje příjemné počasí na procházky i poznávání rozmanité kultury. Zatímco anglický venkov přitahuje milovníky přírody a tradiční architektury, britské hlavní město je určeno gastro požitkářům. A také všem, kteří jsou otevřeni multikulturnímu životnímu stylu. Pokud tedy rádi poznáváte nové lidi, máte otevřenou mysl, milujete večerní posezení s přáteli a fish and chips, a zároveň jste fanouškem staré dobré Evropy, Londýn bude skvělou volbou.

Paříž, Francie

Paříž

Všechny oči jsou letos v létě upřeny na francouzské hlavní město, kde se konají olympijské hry. Mnoho cestovatelů ale stále táhne samotná Paříž a její unikátní atmosféra. A pokud i vy toužíte navštívit město na Seině, doporučujeme to udělat ještě před olympiádou, nebo až po ní. První termín přitom můžete spojit s oslavou Dne Bastily, která se koná každý rok 14. července. Užijete si tak velkolepou podívanou, ohňostroje, průvody i slavný přelet francouzské letky nad Vítězným obloukem. A podobně, jako tomu je u Londýna, ani návštěva Paříže se neobejde bez degustačních zážitků, kterých je zde více než dost. Ať už preferujete sladké makronky a croissanty, nebo spíše slané šneky a žabí stehýnka. Na své si tu přijdou ale i milovníci parků, kterých je v Paříži více než dost, a které se v létě mění na pulzující místa vhodná k zábavě i odpočinku.

Milán, Itálie

Milán

Milán je hlavním městem oblasti Lombardie, módní scény i fotbalových nadšenců. Město na severu Itálie toho v sobě ale skýtá mnohem víc. Můžete zde ochutnat místní speciality jako rizoto na všechny způsoby, tradiční rustin negàa i panzerotto. A v místních vinárnách to nejlepší víno z Toskánska a Kampánie. Léto je také ideálním obdobím k návštěvě slavné katedrály, která nabízí dechberoucí výhled ze své střechy, hradu Castello Sforzesco a přilehlého parku Sempione, nebo umělecké školy Pinacoteca di Brera, která ukrývá řadu historických sbírek. A to nejlepší na konec. Milán leží jen kousek od jezera Como, historického města Bergamo a zhruba 3 hodiny autem od slavných Benátek.

Curych, Švýcarsko

Curych

Curych si žije svým vlastním stylem. Je modernější, technologičtější a také dynamičtější. I přesto si ale dokázal udržet svou tvář tradičního evropského města plného památek a historických míst. O Curychu je známé i to, že je neoficiálním hlavním městem bank, hodinek a čokolády. A tím to nekončí. Odpočívat zde můžete u Curyšského jezera, projet se na kole kolem řeky Limmat a kochat se výhledem na město z hory Uetliberg. Město vám ale samozřejmě nabídne i skvělou kuchyni, přičemž za zmínku stojí sýr Raclette, ve Švýcarsku oblíbený okoun nebo již zmiňovaná čokoláda. Řada čokoládoven tu má dokonce i své výrobny a muzea.

Barcelona, Španělsko

Barcelona

Barcelona je známá především bohatou historií, výbornou kuchyní a jedním z nejvýraznějších umělců všech dob – Antonim Gaudím. Ten tu zanechal své stopy v podobě katedrály Sagrada Família, parku Güell nebo staveb Casa Batlló a Casa Mila. Barcelona má ale také mladého a divokého ducha. Přes den se tu můžete kochat památkami nebo vyrazit na jednu z místních pláží a užívat si slunce. Večer na vás zase čeká řada restaurací se specialitami jako tapas, mořské plody nebo sladké churros. A pokud se vám ještě nechce spát, v místních barech si můžete užívat tu pravou španělskou fiestu, a to až do ranních hodin.

Jak rezervovat letenky s Letuškou

Letuška

  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.